<

Jak nie nudzić się podczas podróży busem?

Wyjazd na zagraniczną wycieczkę lub do oddalonego o pół Polski miasta może dostarczyć Ci wielu niezapomnianych wrażeń. Sama podróż nie każdemu jednak kojarzy się z przyjemnością. Na szczęście są sposoby, aby umilić sobie przejazd busem. Korzystając z nich, pokonasz całą trasę niemal niezauważenie. Koniecznie wypróbuj nasze pomysły przy następnej okazji!

Książka - sprawdzony kompan podróży

Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym czytelnikiem i oddajesz się lekturze w każdej wolnej chwili, czy na co dzień nie masz czasu na książki, zabierz ze sobą ciekawą powieść, biografię lub opowiadania. W czasie jazdy nie będą zajmować Cię zwykłe obowiązki i w końcu znajdzie się dłuższa chwila na spokojną lekturę ulubionego gatunku literackiego.

Jeśli nie przepadasz za książkami, możesz zabrać ze sobą ulubione czasopisma, krzyżówki czy łamigłówki. Każdy tego typu wysiłek intelektualny pozwoli nie tylko zabić czas, ale też pobudzić szare komórki. Poza tym, jeśli chodzi o krzyżówki, można rozwiązywać je wspólnie ze znajomymi i dzięki temu umilić podróż również im. Należy jednak pamiętać, aby zachowywać się cicho i nie przeszkadzać innym pasażerom w spokojnym podróżowaniu.

Nowe technologie, czyli multum możliwości

Na krótki wyjazd często nie warto zabierać ze sobą dużej liczby przedmiotów. Na szczęście, aby przyjemnie spędzić czas przejazdu niekiedy wystarczy tylko smartfon i słuchawki. Będziesz mógł wówczas posłuchać ulubionej muzyki, pograć ze znajomymi w quizy sprawdzające Waszą wiedzę, a także skorzystać z Internetu.

Jeśli zamiast czytać, wolisz słuchać audiobooków, telefon pozwoli Ci również wsłuchać się w treść książki i jednocześnie obserwować krajobraz za oknem. Ponadto na smartfonie lub tablecie możesz obejrzeć film na jednej z platform internetowych albo skontaktować się z przyjaciółmi za pomocą dowolnego komunikatora. Oczywiście, możesz także tradycyjnie porozmawiać przez telefon, jednak pamiętaj, by przy tym uszanować spokój współpasażerów. Jeśli zamierzasz wymieniać ze znajomymi wiele uwag, to lepiej zdecydować się na wiadomości tekstowe.